Mobiserwis — naprawa tabletów

Blog

 • Jak zainstalować system Android na tablecie?

  Sekretem działania wszystkich gadżetów elektronicznych jest ich oprogramowanie. To właśnie od niego zależy sprawne funkcjonowanie. Android, jeden z najnowszych, a zarazem najpopularniejszych systemów operacyjnych dla wielu z nas nie stanowi już problemu w obsłudze i aktualizacji, jednak w przypadku wielu urządzeń elektronicznych konieczna jest jego manualne zainstalowanie, gdy nie odpowiada nam inny, fabrycznie wbudowany system.

  Jednym z rodzajów urządzeń, w których spotkamy Androida są tablety. Każdy serwis tabletów zaoferuje nam pomoc w instalacji systemu operacyjnego, jednak świadomość, jak przebiega ten proces może być cenna dla każdego z użytkowników. Kiedy system operacyjny, w którym funkcjonuje nasz tablet nam nie odpowiada i zdecydowanie bardziej zadowoleni bylibyśmy z Androida, w domowym zaciszu możemy rozwiązać ten problem po uzyskaniu łączności urządzenia z siecią.

  Po pobraniu interesującej nas wersji Androida z legalnego źródła (poprzedzonego rzecz jasna diagnozą, jaka wersja będzie najbardziej optymalna dla danego urządzenia) paczkę z systemem operacyjnym wystarczy wypakować. Następnie, właściwy plik systemu operacyjnego powinien znaleźć się w pustym katalogu i zostać uruchomiony. Instalacja w większości przypadków powinna dokonać się samoistnie, zaś pobrana paczka powinna zawierać wszystkie, ważne pliki, w tym sterowniki. W niektórych przypadkach będzie jednak konieczne pobranie ich dodatkowo, co zasugeruje nam system.

  Po zainstalowaniu Androida musimy być przygotowani na kilka innowacji. Przede wszystkim, nasze urządzenie będzie odtąd „uzależnione” od Google i oferowanych przez nie aplikacji. Oczywiście, istnieją sposoby na usunięcie fabrycznie wbudowanych dodatków. Warto rozważyć to posunięcie zwłaszcza, gdy większość takich aplikacji nie jest dla nas pożyteczna, a jedynie powoduje szybsze zużywanie baterii tabletu.

  Czym Android góruje nad większością systemów operacyjnych? Przede wszystkim plastycznością – system ten łatwo dostosowuje się do wymagań użytkownika, jest skłonny do dowolnych modyfikacji i przeróbek. Naprawa tabletów z Androidem jest zwykle prostsza, niż ma to miejsce w przypadku rzadziej występujących systemów operacyjnych. Każdy serwis tabletów w większych, polskich miastach, takich jak Olsztyn zaoferuje ci szybką i sprawną pomoc w rozwiązaniu problemów z twoim urządzeniem.