Mobiserwis — naprawa tabletów

Blog

 • Wymiana uszkodzonego gniazda MicroUSB

  Gniazda USB występujące w urządzeniach elektronicznych takich jak tablety są narażone na liczne usterki wynikające ze złego użytkowania sprzętu. Zbyt energiczne usuwanie kabla USB lub złe przechowywanie tabletu może sprawić, że wymiana gniazda będzie wkrótce koniecznością. Co powinniśmy wiedzieć, zanim nasz gadżet przejmie serwis tabletów? Jak wygląda proces wymiany uszkodzonego gniazda USB?

  Gniazdo USB w tabletach najczęściej służy do ładowania baterii lub przesyłania plików na inne urządzenia elektroniczne. Elementy lutownicze tworzące gniazdo są z reguły bardzo niewielkie i delikatne, wskutek czego są narażone na zniszczenie w przypadku złego użytkowania. Usterka powoduje, że ładowanie baterii jest niemożliwe, co szybko uniemożliwia również swobodne korzystanie z urządzenia. Usilne wkładanie niepasującej wtyczki, jej zbyt energiczne wyciąganie, a także używanie tabletu w niesprzyjających warunkach (np. takich jak wilgoć) niosą ze sobą ryzyko zniszczenia gniazda MicroUSB.

  Jak rozpoznać uszkodzenie gniazda USB? Przede wszystkim możemy je podejrzewać, gdy nasze urządzenie nie chce się ładować po podłączeniu do źródła prądu. Drugim symptomem jest brak komunikacji z komputerem lub innymi urządzeniami, mimo poprawnej konfiguracji i braku błędów w oprogramowaniu tabletu. Trzecim, oczywistym zwiastunem uszkodzenia gniazda jest jego widoczne, fizyczne zniszczenie. W takim wypadku nie powinniśmy pod żadnym pozorem próbować podłączać do niego ładowarki i kabli, bowiem ryzykujemy powstanie spięcia i zniszczenie tabletu.

  Kiedy zdecydujemy się na krok, jakim jest oddanie tabletu do serwisu w celu naprawy, nasze urządzenie zostanie rozłożone na części, aby specjalista mógł określić stopnień uszkodzenia gniazda. Następnie, zepsuty element w postaci starego gniazda zostanie usunięty i zastąpiony nowym. Wlutowanie sprawnego gniazda to prosta operacja, która pozwoli na sprawną pracę tabletu zarówno podczas procesu ładowania baterii, jak i komunikacji z innymi urządzeniami elektronicznymi.

  Cena naprawy gniazda zależy od skali uszkodzenia, jakiemu uległo, modelu urządzenia, a także miejsca, w którym dokonujemy jego naprawy. Serwisy tabletów w miastach takich jak Olsztyn oferują korzystne warunki cenowe oraz szybką i sprawną obsługę. Przykładem jest Mobiserwis, który prezentuje spektrum swoich usług na stronie internetowej: www.mobiserwis.pl