Mobiserwis — serwis tabletów

Blog

 • Profesjonalna naprawa tabletów – jak rozkręcić urządzenie?

  Urządzenia elektroniczne, pomimo swoich wielu zalet i codziennej praktyczności często wymagają okolicznościowej renowacji. Drobne usterki występują zarówno z winy użytkownika, jak i w wyniku upływu czasu, w którym eksploatujemy dany sprzęt. Podstawą dbałości o nasze ulubione gadżety jest korzystanie z usług, jakie oferują serwisy naprawcze.

  Tablety to jedne z najpopularniejszych gadżetów elektronicznych w ostatnich latach. Ich wielofunkcyjność i poręczność sprawiła, że zyskały sobie miliardy zwolenników na całym świecie. Każdy serwis tabletów oferuje pomoc w niwelowaniu usterek, jakie w nich występują, jednak świadomość podstawowych sposobów diagnozowania stanu technicznego urządzenia to umiejętność, która przyda się bez wyjątku każdemu z nas.

  Pierwszym krokiem, który musimy wykonać, podczas, gdy tablet odmawia posłuszeństwa, jest jego rozłożenie na części i dokładne przyjrzenie się każdej z osobna. Aby rozkręcić tablet, musimy poluzować śrubki, jakimi zespolone są tył i przód urządzenia. Na tym etapie sprawdzi się niewielki śrubokręt, pilnik lub nożyk z ostrym, cienkim zakończeniem.

  Odkręcenie śrubek zwykle nie załatwia sprawy w ostateczności. Konieczne jest niezwykle ostrożne podważenie tylnej klapki. Przydatne okaże się cienkie, precyzyjne narzędzie – wielu poleca małą szpachelkę budowlaną lub pilnik, jednak, jeśli brak ci odpowiedniego wyczucia i obawiasz się, że mógłbyś uszkodzić swój ulubiony sprzęt, zdecyduj się na mniej radykalne kroki. Możesz skorzystać z gumowych przyssawek, podobnych do uchwytów stosowanych w samochodach. Wystarczy przytwierdzić przyssawki do powierzchni wcześniej podważonej i delikatnie pociągnąć.

  Unikaj topornych i mało precyzyjnych narzędzi, takich jak śrubokręty – najprawdopodobniej nie uda ci się z ich pomocą otworzyć tabletu, a jedynie porysować jego obudowę.

  Po obejrzeniu wnętrza urządzenia, jego złożenie jest zazwyczaj bardzo proste. Gdy wszystkie elementy znajdują się w odpowiednich konfiguracjach, wystarczy umieścić obudowę w odpowiednim układzie, zacisnąć, a następnie przykręcić wcześniej poluzowane śrubki.

  Kiedy posiadasz odpowiednią wiedzę na temat urządzeń elektronicznych, naprawa tabletów może być poprzedzona twoją diagnozą stanu urządzenia. Gdy zyskasz pewność, że twój sprzęt jest uszkodzony, możesz odwiedzić serwis tabletów w celu uzyskania pomocy.